Smart Grid
Електроенергетика України - це потужний, складний та багатогранний технологічний комплекс, метою якого є виробництво, передача і розподіл електроенергії між окремими споживачами.
Усі виробники, постачальники, та споживачі електроенергії в Україні взаємопов’язані між собою Об’єднаною Електроенергетичною Системою.
Об’єднана Електроенергетична Система України (ОЕСУ) – це сукупність електростанцій, електричних та теплових мереж, споживачів електроенергії, що об'єднані між собою спільним режимом виробництва, передачі, розподілу, та споживання електричної й теплової енергії за їх централізованого управління.
В електроенергетиці України діє єдина централізована диспетчерська система оперативно-технологічного управління виробництвом, передачею та постачанням електричної енергії.
Централізоване диспетчерське (оперативно-технологічне) управління передбачає:
- планування та оперативне управління потужностями електростанцій України з урахуванням режимів централізованого теплопостачання;
- планування та контроль за додержанням режиму роботи об'єднаної енергетичної системи України;
- запобігання аварійним ситуаціям і ліквідацію їх наслідків в об'єднаній енергетичній системі України шляхом підтримки необхідного балансу потужності та енергії, забезпечення надійного і сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України та її паралельної роботи з енергетичними системами інших держав;
- розроблення і здійснення контролю за впровадженням нових систем протиаварійної автоматики та захисту, а також засобів зв'язку і диспетчерського (оперативно-технологічного) управління;
- здійснення нагляду за експлуатацією систем протиаварійної автоматики та захисту.
ОЕС України створена таким чином, щоб мати можливість якісно і надійно транспортувати електричну енергію з областей концентрації генерації (електричних станцій) до всіх областей, де ця електроенергія споживається. З поступовою трансформацією економіки країни, та, як наслідок, структури споживання електроенергії, із зростанням, в загальній структурі електрогенерації, частки генерації із відновлювальних джерел, змінюється і географія генерації електроенергії, яка стає більш розсіяною, децентралізованою.
Ця децентралізація виробництва електроенергії, наряду з фізичним та моральним зношенням електроенергетичного обладнання електростанцій, мереж, та трансформаторних підстанцій, та відсутністю можливості отримання в реальному часі диспетчерської інформації про стан справ в ОЕСУ, приводить до того, що з кожним роком стан мережі ОЕСУ буде погіршуватися, як і якість електроенергії, що отримують споживачі.
Провідні світові країни знайшли інструмент вирішення цих проблем в своїх електроенергетичних системах – впровадження «Інтелектуальних мереж», або Smart Grid
Smart Grid - це модернізовані мережі електропостачання, які використовують інформаційні і комунікаційні технології для збору інформації про енерговиробництво і енергоспоживання, що дозволяє автоматично підвищувати ефективність, надійність, економічну вигоду, а також стійкість виробництва і розподілу електроенергії.
Впровадження технологій Smart Grid в ОЕС України дозволить вирішити багато проблем, які не тільки накопичувались в Системі роками, але й очікують Систему в майбутньому:
- Облік енергоресурсів в Системі
- Автоматизацію генеруючих потужностей та розподільних мереж
- Управління та моніторинг стану електротехнічного обладнання
- Автоматизацію системи передачі та вузлових підстанцій, та регулювання перетоків
- Електричні мережі й установки споживачів
- Нетрадиційні і поновлювані джерела енергії
Для зазначених напрямків оптимізації, та сегментів Системи можна виділити наступні технології, які розуміються сьогодні під терміном Smart Grid для різних систем, а саме:
- Системи автоматизованого обліку та інформаційні системи споживачів
- Інфраструктура систем зв’язку для енергооб’єктів
- Системи моніторингу стану і управління електротехнічним устаткуванням
- Системи автоматизації для підвищення надійності і безвідмовності електропостачання
- Системи, що забезпечують інтеграцію джерел електроенергії малої потужності і накопичувачів
- Системи управління даними
- Системи управління оперативними виїзними бригадами
Об’єднані в єдину платформу, ці технології дозволяють по новому підходити до побудови електричних мереж, переходячи від жорсткої структури «генерація – мережі – споживач» до більш гнучкої, в якій кожен вузол мережі може стати активним елементом, та передавати необхідний, для ефективного управління Системою, набір даних.
Компанія «Хаус оф Бізнес» володіє, необхідними для початку впровадження в ОЕС України технологій Smart Grid, технічними, технологічними, та програмними ресурсами.
Наша компанія має в своєму розпорядженні комплексні рішення енергетичного обліку, та диспетчеризації рівня Smart Grid, що базуються на:
Наша компанія готова взяти участь у формуванні технічного завдання на впровадження Smart Grid технологій в електроенергетичній системі України, та готова поділитись наявним досвідом, та технологіями, що володіє.
Питання-Відповідь
Дальність передачі даних перевищує 10 км в межах міста, а за межами міста становить, в середньому, 50 км.
Такі показники в кілька разів перевищують дальність дії мережі. Виграш в дальності дії однієї базової станції дозволяє охоплювати великі площі меншою кількістю станцій, що, в свою чергу, скорочує витрати на інфраструктуру і обслуговування мережі.
У повідомленнях передається значення лічильника імпульсів і погодинна статистика споживання.
Передача даних відбувається на частоті 868,8 МГц при потужності до 25 мВт. На даному частотному діапазоні дозволено вільне і безкоштовне використання радіопередавальних пристроїв.
Є питання? Задавайте!
- Проконсультуємо по системах АСКОЕ
- Допоможемо вибрати систему обліку ресурсів
- Надішлемо «Анкету-опитувальник»