Системи фільтрації вищих гармонік

За останні десятиріччя бурхливого технічного розвитку значно змінилися параметри технологічного обладнання, що під’єднується до мереж електроживлення різних індустріальних, комунальних та побутових об’єктів. Це технологічне обладнання вимагає зовсім інших характеристик силового електроустаткування, та іншої якості електроенергії, ніж ті, що можуть забезпечити, в багатьох випадках, фізично та морально застарілі системи електроживлення більшості об’єктів.

Гармоніки

Сучасні промислові напівпровідникові інвертори та випрямлячі напруги, двигуни з частотним регулюванням, джерела безперебійного живлення (UPS), комп’ютери, офісна оргтехніка, кондиціонери, мікрохвильові печі, енергозберігаюче флуоресцентне та LED освітлення. Сьогодні, ці всі споживачі з нелінійними навантаженнями є джерелами вищих гармонік струму, що значно спотворюють якість електроенергії в електросистемі об’єкту.

Концентрація в електромережі підприємства споживачів з нелінійними характеристиками навантаження, та, відповідно, зростання в електромережі струмів вищих гармонік призводить до значного спотворення синусоїдальної форми напруги. Що, в свою чергу, провокує аварійне спрацьовування систем захисту в електромережі, підгоряння нульового проводу, прискорене старіння ізоляції, вихід з ладу електродвигунів та мікропроцесорних систем управління, прискорену амортизацію силових елементів, перегорання приладів освітлення, та наднормативне споживання електроенергії на всьому підприємстві.

Боротьба за зниження THD (сумарний коефіцієнт гармонік) в трифазних мережах промислових та комунальних підприємств, торгівельно-розважальних та бізнес- центрах, медичних закладах та побутових об’єктах, комп’ютерних та дата-центрах стала вже реаліями сьогодення, та націлена вже не тільки на зменшення витрат на споживання електроенергії, а й на збереження коштовного технологічного, сервісного, та силового обладнання.


Технології зниження рівня вищих гармонік струму (3-ї, 5-ї, 7-ї, 9-ї, 11-ї, та вище) в електросистемах різних об’єктів можуть бути поділені на «пасивні» та «активні»

Системи «пасивної» фільтрації – це послідовні індуктивно-ємнісні резонансні ланцюги (LC-фільтри), що налаштовані на відповідні номери гармонік

«Активний» фільтр – є керованим джерелом струму, що підключається паралельно з навантаженням, що генерує вищі гармоніки. Такий фільтр компенсує вищі гармонійні складові струму навантаження, генеруючи рівні їм по амплітуді, але протилежні по фазі струми, знижуючи, таким чином, коефіцієнт несинусоїдальності струму та напруги мережі

Вибір варіантів фільтрів вищих гармонік залежить від особливостей побудови системи електроживлення кожного з об’єктів, характеристик обладнання, що підключені до електромережі цього об’єкту, параметрів якості електроенергії, що змінюються в процесі роботи підключених електроспоживачів. Тому, для вірного підбору необхідного типу фільтру вищих гармонік радимо провести фахівне обстеження показників електроенергії в електромережі Вашого об’єкту


Представляємо Вашій увазі різновиди «пасивних» та «активних» фільтрів вищих гармонік, що розроблені, та випускаються нашою компанією

Силовий «пасивний» фільтр пригнічення гармонік

Силовий «пасивний» фільтр пригнічення гармонік

Фільтр Лінеатор

Фільтр Лінеатор – ефективний пристрій пасивного пригнічення гармонік в системі електроживлення

«Активний» фільтр вищих гармонік

«Активний» фільтр вищих гармонік, що досягає високих показників фільтрації широкого спектру гармонік


Зверніться до нас, ми допоможемо Вам встановити причини проблем з електроенергією у електросистемі Вашого об’єкту (проводимо Електрообстеження). На підставі проведених інструментальних досліджень ми зробимо розрахунки параметрів необхідних на Вашому об’єкті систем фільтрації вищих гармонік струму, запропонуємо сучасні рішення до впровадження, змонтуємо ці системи, та будемо сервісно супроводжувати їх експлуатацію.


Є питання? Задавайте!

  • Проконсультуємо по системах АСКОЕ
  • Допоможемо вибрати систему обліку ресурсів
  • Надішлемо «Анкету-опитувальник»

Є питання? Задавайте!